خدمات شبکه کامپیوتری

با بهره گیری از بستر شبکه می توان سرویس هایی به کاربران ارائه داد که به مجموع آنها خدمات شبکه می گویند، خدمات شبکه می توانند ارائه دهنده خدماتی خاص باشند و یا برای ذخیره سازی اطلاعات یا به منظور یک پارچه سازی کاربران از آنها استفاده گردد و یا هر نوع خدمات دیگر. خدمات شبکه بسته به بزرگی و مورد استفاده ی آنها می توانند بر روی یک یا چندین سرور نصب شوند و در خدمت کاربران ، مدیران و یا حتی سرویس های دیگر قرار گیرند. موضوع بسیار مهم در حوزه ی شبکه، سرعت و کیفیت بالادر ارائه ی خدمات شبکه می باشد که شرکت ادیب این امر را برای مشتریان خود میسر ساخته است.

اگر تا کنون از خدمات شبکه بی بهره بوده اید و یا به هر دلیلی از شرکت پشتیبانی شبکه فعلی خود ناراضی هستید، با ما تماس بگیرید. شرکت ادیب با هجده سال سابقه در زمینه ی خدمات شبکه، آماده ی ارائه ی خدمات با استفاده از تکنولوژی روز به سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی می باشد.

برای استعلام قیمت و مشاوره با کارشناسان با ما در ارتباط باشید

برای دریافت مشاوره و خدمات مورد نیاز مستقیم با ما در ارتباط باشید

خدمات شبکه بسیار فراگیر شده و با توسعه اینترنت، از رفت و آمدهای بیهوده، اتلاف وقت، و هزینه اقتصادی کاسته شده و کمکی است در راستای حفظ محیط زیست.

کاربردهای شبکه

۱– اشتراک منابع (resource sharing) :

به هر موجودیت شامل نرم افزار، سخت افزار و یا یک دیتا دارای هویت مانند یک فایل تصویر یا رکورد اطلاعاتی، منبع گفته می شود و مهم ترین کاربرد شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشتن منابع می باشد.

۲– حذف محدودیت های جغرافیایی در تبادل دیتا:

دنیای اینترنت، فاصله های جغرافیایی را بی معنا کرده است. با بهره گیری از شبکه های کامپیوتری می توان در مدت زمان کم به منابع اطلاعاتی در فواصل دور دسترسی پیدا کرد و یا با کاربران کشورهای دیگر در شبکه به تبادل اطلاعات پرداخت.

۳– بهبود قابلیت اعتماد سیستم ها:

 طراحی شبکه های کامپیوتری به نحوی است که اگر عملکرد یکی از آن ها مختل شود، به باقی شبکه آسیبی نمی رسد، به دلیل گسترده بودن کانال های انتقال در زیرساخت ارتباطی شبکه. این کاربرد، قابلیت اعتماد سیستم هایی چون خطوط هوایی، بانک ها، سیستم های امنیتی و … را چندین برابر می کند.

۴– بهبود کارایی سیستم:

استفاده از شبکه می تواند سبب افزایش کارایی سیستم گردد، برای مثال در یک مجموعه مانند بانک، ضمن بالا رفتن قابلیت اعتماد کارایی سیستم از لحاظ سرعت پردازش، سرعت دسترسی به اطلاعات، سرعت ذخیره و بازیابی اطلاعات افزایش می یابد.

خدمات اجرایی پشتیبانی شبکه ادیب گستر عصر نوین

نصب و راه‌ اندازی شبکه از طراحی اولیه تا استقرار و مدیریت.

مشاوره در تمامی امور مرتبط با شبکه مانند طراحی، خرید، استقرار و مدیریت شبکه و مراکز داده.

مشاوره در هماهنگ سازی مکانیزم‌های متفاوتی که در یک شبکه فعال هستند مثل: سخت‌افزارها، نرم‌افزارها، اینترنت و تجهیزات مربوط به هریک به منظور روان سازی و ارتقاء کارائی کل شبکه.

پشتیبانی شبکه به صورت منظم و تهیه نسخه پشتیبان از دیتا شبکه تحت پوشش و ضمانت از بین نرفتن بانک‌های اطلاعاتی، فایل‌های مهم، ایمیل‌ها و سایر اطلاعات مهم شبکه از جمله هرآنچه که برروی سرور یا کلاینت‌ها وجود دارد.

عمده تجهیزات و خدمات سیسکو شامل سوئیچ و روتر و فایروال ، استوریج و تلفن آیپی است

در حال حاضر تجهيزات و خدمات میکروتیک به علت ارائه امكانات بی شمار و قيمت مناسب فراگير شده و در اکثر ISP( Internet Service Provider) ها و ارگانهای دولتی و شرکت های خصوصی با توجه به نياز استفاده میگردد. سوئيچ، روتر، اكسس پوينت و انواع راديو، بخشی از محصولات شركت روتر بورد میباشند كه با سیستم عامل میکروتیک ارائه میگردند.

پیش از راه اندازی ویپ در سازمان، می بایست بستر شبکه داخلی یا همان LAN راه اندازی شود. هنگام راه اندازی شبکه باید به امکانات و قابلیت های تجهیزات شبکه هم دقت بسیاری نمایید. نکاتی از قبیل تعداد پورت سوئیچ ها، PoE بودن، پورت گیگ، نوع کابل ها، ارتباطات وایرلس و … باید مورد توجه قرار گیرند.

پشتیبانی شبکه چیست؟

راهکارهایی جهت رفع مشکلات معمول:

تقسیم سرعت اینترنت در شبکه از راه توزیع مناسب پهنای باند موجود.

مدیریت براستفاده کاربران از اینترنت (استفاده  یا عدم استفاده کاربر از اینترنت، استفاده مختص از سرویس هایی مانند ایمیل، فیلتر کردن سایت‌ها، محدود کردن دانلود کاربران، مسدود کردن مسنجر‌ها و …).

بالا بردن امنیت شبکه ( پایین آوردن احتمال ورود ویروس به شبکه حتی زمان استفاده از اینترنت، مسدود کردن راه‌های ورود و خروج اطلاعات و … ).

ارتباط شبکه بین مراکز اداری برای تبادل دیتا.

خدمات میکروتیک