آنچه باید در مورد شرکت پشتیبانی شبکه بدانید

جدیدترین های پشتیبانی شبکه
اکتبر 28, 2019

آنچه باید در مورد شرکت پشتیبانی شبکه بدانید

امروزه صاحبان مشاغل برای ماندن در میدان رقابت، باید نیازهای فناوری اطلاعات خود را برآورده کنند. شبکه­های کامپیوتری یکی از مهمترین زیرساخت فناوری اطلاعات در سازمانها و شرکتهاست. برای آنکه سرعت و امنیت شبکه­های کامپیوتری کنترل شود باید بطور مستمر بر روی عملکرد آنها نظارت داشت و برای حفظ و نگهداری آنها تلاش کرد. ­اگر شرکت­ها و یا سازمان­ها برای پشتیبانی شبکۀ خود از یک فرد متخصص استفاده کنند، علاوه بر صرف هزینۀ زیاد، خدمات شبکه با سرعت پایین و با مدت زمان طولانی­تری انجام می­گیرد. طبیعیست که شناسایی و رفع تمام مشکلات شبکه در تخصص یک فرد نباشد. پس استفاده از یک تیم متخصص بهتر از یک فرد متخصص است. شرکت پشتیبانی شبکه با گردآوری تیمی متخصص می­تواند به سازمان­ها و شرکت­ها کمک کند که با هزینۀ کمتر عملکرد و کارایی شبکه را بالاتر ببرد. با ما همراه شوید تا با مزایا، وظایف و ویژگی­های شرکت پشتیبانی شبکه آشنا شوید.

چرا استفاده از شرکت پشتیبانی شبکه به شما پیشنهاد می­شود؟

استفاده از شرکت پشتیبانی شبکه مزایای بسیار زیادی دارد و برای برخورداری از این مزایا به صاحبان مشاغل توصیه می­شود که پشتیبانی شبکۀ خود را به تیم متخصص و کاربلد بسپارند. مهمترین مزایای استفاده از شرکت پشتیبانی شبکه عبارتند از:

 • زمانیکه سازمان­ها از یک تیم متخصص برای پشتیبانی شبکه خود استفاده می­کنند باعث می­شود که کارکنان و کاربران شبکه بجای اینکه به فکر رفع مشکل شبکه، سخت­افزار و نرم­افزارهای آن باشند بر روی کار خودشان تمرکز ­کنند. در این صورت کارایی سازمان بالاتر خواهد رفت.
 • زمانیکه سازمان­ها و شرکت­ها از استخدام نیرو برای پشتیبانی شبکه استفاده می­کنند فقط به دانش، مهارت و تخصص یک فرد تکیه می­کنند درصورتیکه اگر از شرکت پشتیبانی شبکه استفاده کنند از اطلاعات و دانش و تجربۀ یک تیم استفاده خواهند کرد.
 • معمولاً مدت زمان کار کردن یک کارمند در یک شرکت قابل پیش­بینی نیست و شاید به دلایلی قطع همکاری کند. مسلماً پیدا کردن یک فرد متخصص و جایگزین کردن آن با فرد مذکور نیاز به یک فرآیند طولانی دارد. برای اینکه به چنین مشکلاتی برنخورید سعی کنید که از یک شرکت پشتیبانی شبکه استفاده کنید. در صورتیکه از کار شرکت­ پشتیبانی شبکه راضی نباشید خیلی سریع می­توانید شرکت جایگزین پیدا کنید.
 • رشد خلاقیت در یک گروه بطور حتم از یک فرد بیشتر است و همانطور که می­دانید خلاقیت همیشه باعث رشد و شکوفایی کسب و کارها بوده است.
 • اگر از یک تیم متخصص برای پشتیبانی شبکه استفاده کنید، در زمان بروز مشکل هر فرد براساس تجربۀ خود، راه­کارهای متفاوتی از دیگر افراد تیم ارائه می­دهد و این موضوع باعث سرعت در شناسایی مشکل و رفع آن می­شود.
 • در زمان بستن قرارداد با شرکت پشتیبانی شبکه، توافقی با نام SLA امضا می­کنید. این توافق به شما اطمینان می­دهد که درصورتیکه شرکت کار خود را به خوبی انجام ندهد مجبور است که جریمه پرداخت کند. قرارداد، نحوۀ انجام صحیح وظایف را توسط یک شرکت پشتیبانی شبکه تضمین می­کند. در نوشتن متن قرارداد حتماً دقت کنید.

شرکت پشتیبانی شبکه چه ویژگی­هایی باید داشته باشد؟

شرکت­ها و سازمان­ها باید در انتخاب شرکت پشتیبانی شبکه بسیار دقت کنند تا بهترین انتخاب را انجام دهند. دقت داشته باشید که شرکت پشتیبانی شبکه به تمام اطلاعات محرمانه و مهم شما دسترسی دارد و از تمام دارایی­های سخت­افزارها و نرم­افزارهای سازمان مطلع است. پس برای برون­سپاری پشتیبانی شبکه تمام تلاش خود را بکنید تا یک شرکت معتبر و مطمئن انتخاب کنید که دارای ویژگی­های زیر باشد:

 • برخورداری از تیم متخصص و باتجربه: مهمترین ویژگی یک شرکت پشتیبانی شبکه، استفاده از یک تیم متخصص و کاربلد و با تجربه است. شرکت پشتیبانی شبکه باید بتواند برای شناسایی و حل تمامی مشکلات شبکه به تیم خود تکیه کند. شرکت ادیب­گسترعصرنوین در انتخاب تیم پشتیبان بسیار حساس بوده و نیروهای خود را از طریق بررسی و پالایش مدارک تخصصی شبکه و مهارت آنها گزینش می­نماید.
 • متعهد بودن: بزرگترین ویژگی­ یک شرکت­ پشتیبانی شبکه متعهد بودن آن است. تمایز و تفاوت شرکت­های ارائه­دهندۀ پشتیبانی شبکه با میزان تعهد آنها مشخص می­شود. سازمان­ها زمانیکه از یک شرکت وظیفه­شناس برای پشتیبانی شبکه خود استفاده می­کنند دیگر نگران خدمات شبکه و انتقال اطلاعات نیستند. عدم تعهد یک شرکت می­تواند سازمانها را تا مرز نابودی برساند. تعهد در شرکت ادیب­گسترعصرنوین حرف اول را می­زند و تمام تلاش­ خود را می­کند که نیروهای متعهد تربیت کند.
 • تجربه و سابقۀ اجرایی: تجربۀ یک شرکت پشتیبانی شبکه یک موضوع مهم است و باید قبل از عقد قرارداد حتماً آن را بررسی کرد. تجربه و سیاست یک شرکت در پشتیبانی شبکه می­تواند عملکرد شبکه را تسهیل و تسریع کند. شرکت ادیب­گسترعصرنوین با هجده سال تجربه و همکاری با شرکت­های بزرگ و متوسط سابقۀ درخشان و کاملاً شفافی دارد.
 • کیفیت خدمات: معمولاً صاحبان مشاغل برای آنکه عملکرد شبکۀ خود را بهبود و ارتقا دهند از شرکت­های پشتیبانی شبکه استفاده می­کنند. کیفیت خدمات در یک شرکت پشتیبانی شبکه از طریق بروزرسانی دانش و تخصص تیم فنی و تسلط و استفاده از فناوری­های روز دنیا بالاتر می­رود. شرکت ادیب­گسترعصرنوین تمام جوانب را برای بالا بردن کیفیت خدمات خود در نظر می­گیرد و به همین دلیل مشتریان ما نگران از دست رفتن اطلاعات و یا افت عملکرد شبکۀ خود نیستند.

وظایف شرکت پشتیبانی شبکه چیست؟

شرکت پشتیبانی شبکه علاوه بر حفظ و نگهداری شبکه باید بطور مستمر بر روی شبکه و دانش و مهارت متخصصان خود نظارت داشته باشد تا امنیت داده­ها و اطلاعات سازمان به­درستی حفظ شود. در ادامه به شرح این دو وظیفۀ مهم می­پردازیم:

 • بازرسی و نظارت مستمر: برای آنکه کارایی عملکرد شبکه حفظ شود، لازم است که بصورت مرتب از دستگاه­ها، سخت­افزارها و نرم­افزارهای شبکه بازدید شود. شرکت پشتیبانی شبکه باید بطور مستمر دانش و مهارت متخصصان خود را ارزیابی کند و از انگیزه و اشتیاق آنها برای خدمت­رسانی به سازمان­ها مطمئن شود. مسئولیت بروز هر گونه خلل و مشکل در شبکه با شرکت پشتیبانی شبکه است. شرکت ادیب­گسترعصرنوین برای نظارت بهتر بر شبکه­های مشتریان خود، بصورت دوره­ای مهارت و اطلاعات تیم متخصص و کاربلد خود را ارزیابی می­کند.
 • حفظ امنیت داده­ها و اطلاعات سازمان: بقای هر سازمان و شرکتی بسته به حفظ داده­ها و اطلاعات آن است. شرکت پشتیبانی شبکه موظف است که تیم پشتیبان خود را به نحوی تربیت و آموزش دهد تا امنیت شبکه­ها کاملاً برقرار شود. ناامنی شبکه و متعهد نبودن نیروهای پشتیبان می­تواند عاملی برای نشر اطلاعات یک سازمان باشد. شرکت ادیب­گسترعصرنوین در قراردادهای خود ذکر می­کند که هرگز اطلاعات شما از جانب ما فاش نخواهد شد ولی اگر چنین اتفاقی افتاد حتماً افشاکننده مطابق با حکم مراجع قانونی مجازات خواهد شد.

هزینۀ پشتیبانی در شرکت پشتیبانی شبکه چگونه محاسبه می­شود؟

زمانیکه سازمان­ها پشتیبانی شبکه را برون­سپاری می­کنند هزینۀ کمتری نسبت به استخدام نیروی پشتیبان شبکه می­پردازند. اما بطور معمول در محاسبۀ هزینه­های پشتیبانی در یک شرکت، پارامترهای مختلفی تاثیرگذار است. هزینۀ نیروی متخصص، هزینۀ میزان ریسک پروژه، مالیات و… می­تواند بر روی محاسبۀ قیمت تاثیر بگذارد. اگر شرکتی قیمت بالایی را اعلام کرد یعنی از افراد باتجربه­تر استفاده می­کند و میزان ریسک بیشتری را می­پذیرد. شرکت ادیب­گسترعصرنوین تمام تلاش خود را به کار می­گیرد تا قیمت منصفانه­ای را برای ارائۀ خدمات باکیفیت خود به مشتریان ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *